Patirties pasidalijimas ekologijos/kūrybinių industrijų srityse

PAVYZDYS:

 

Esu 22m. studentė iš Vilniaus. Studijuoju neakivaizdžiai kultūrinės veiklos vadybą, todėl laisvu metu galiu dirbti. Įsidarbinau kūrybinį verslą propaguojančioje įmonėje, kad darbas būtų susijęs su mano ateities specialybe, įgyčiau išankstinių praktinių bei teorinių žinių.

 

Įsidarbinau meno vadybininke. Pradžioje dirbti buvo gana nelengva, kadangi reikėjo daug bendrauti, susitikti su įvairiausiais žmonėmis, organizuoti, suderinti planus, rinkti ir kaupti informaciją, dirbti kompiuterinėmis programomis ir pan. Tam reikėjo komunikabilumo, drąsos, budrumo, geležinės kantrybės ir didelio noro mokytis.

 

Ir štai, praėjus pusmečiui, pasiekiau neblogų rezultatų: perpratau žmones, kaip su kokiais bendrauti, išmokau lengvai dirbti kompiuteriu, planuoti savo ir kitų laiką, įgijau organizacinių įgūdžių, susipažinau su dauguma žmonių, kurie, galbūt, turės kažkokios įtakos mano ateityje ne vien darbo srityje. Gyvenimas pasidarė judrus ir kupinas įdomių emocijų.

 

Taip pat įsidarbinau ir ekologijos srityje - ekologinių kultūrų turgaus vadybininke (tai buvo vienas iš mano įmonės projektų). Pradžioje darbas taip pat nepasirodė labai lengvas, nes teko susipažinti su dar daugybe žmonių-eko prekybininkų, įsiminti jų pavardes ir t.t. Reikėjo aplakstyti kiekvieną iš jų su šūsniu popierių :) Bet visą nuovargį atpirkdavo gera aplinkinių nuotaika bei prekybininkų vaišės. Taip pat reikėjo organizuoti ir kultūrinę veiklą turgelio metu, t.y. koncertėliai, šokiai, parodos ir pan. Šis darbas reikalavo organizuotumo, komunikabilumo ir dinamiškumo bei atsakingumo. 

 

Dabar galiu didžiuotis, kad sugebu daugelį dalykų, kurių anksčiau galvojau, kad negaliu, dirbu įdomų ir gerai mokamą darbą, kuris susijęs su mano profesija.

 

Manau, jauniems žmonėms labai perspektyvu dalyvauti/dirbti kūrybinių industrijų srityje.