Biblioteka siūlo konsultacijas darbo ieškantiems gyventojams

Lietuvos viešosiose bibliotekose startuoja projekto „Bibliotekos pažangai“ inicijuojama akcija „Ieškau darbo“. Rytoj,  rugsėjo 15 d., darbo ieškantys gyventojai viešosiose bibliotekose nuo 11 iki 13 val. galės dalyvauti internetu tiesiogiai transliuojamame motyvaciniame-praktiniame seminare.

 

Patyrę darbo rinkos, psichologijos specialistai nuotoliniu būdu bendraus su seminaro dalyviais, skaitys pranešimus ir pateiks praktinės informacijos, praversiančios darbo paieškose.

 

Seminarą bus galima stebėti apie 350 Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų veikiančiose viešose interneto prieigose. Internetu transliuojamo seminaro lektoriai ypatingą dėmesį skris psichologiniams darbo paieškos ir bedarbystės aspektams, efektyviam interneto panaudojimui ieškant darbo, tobulinant savo gebėjimus ir įgūdžius.

 

„Nors darbo paieška sunkmečiu tampa, atrodytų, neįveikiamu iššūkiu, rankų tikrai neverta nuleisti. Būtent dabar yra pats palankiausias metas investuoti į save, gilinti savo žinias, didinti kompetenciją – juk tie, kurie atokvėpį išnaudos lavinimuisi, įgis žymiai geresnes pozicijas, vos tik darbo rinka pradės atsigauti“, – pastebi prie akcijos prisidėjusio internetinio karjeros portalo „CV.lt“ produkto vadovas Tadas Rimkus.

 

Kaip teigia akcijos „Ieškau darbo“ rengėjai, darbo neturintiems žmonėms dažnai stinga kompiuterinio ir internetinio raštingumo įgūdžių, o tai gerokai susilpnina jų galimybes darbo rinkoje. Žmogus patenka į „uždarą ratą“: be reikiamų įgūdžių jis turi mažesnes galimybes įsidarbinti, ilgas nedarbo laikotarpis mažina jo patrauklumą potencialiems darbdaviams bei dažnai sukelia įvairių psichologinių problemų.

 

„Vis daugiau darbo ieškančių žmonių jaučiasi nusivylę, praranda pasitikėjimą savimi, jaučia aplinkinių spaudimą. Štai kodėl labai svarbu bedarbystės palytėtiems gyventojams įkvėpti pasitikėjimo savo jėgomis, paskatinti nebijoti kreiptis pagalbos, žinoma, ir suteikti žinių, galinčių kaip reikiant palengvinti darbo paiešką“, – teigia akcijos bendražygis, Kauno darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos psichologas Algimantas Smailys.

 

Akcijos rengėjai darbo ieškantiems žmonėms siekia ne tik suteikti žinių, bet ir paskatinti juos lankytis šalies viešosiose bibliotekose, kur jie gali nemokamai pasinaudoti internetu tiek darbo paieškoms, tiek ir kitoms reikmėms. „Lankytojai, kuriems internetas – ne taip gerai pažįstama terpė, visuomet sulauks pagalbos ir patarimo – viešosiose prieigose dirbantys bibliotekininkai yra baigę specialius kursus ir pasirengę visiems pageidaujantiems padėti pasinaudoti internetu“, – tvirtina projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

 

Po internetinio seminaro akcija „Ieškau darbo“ tęsis toliau. Akcijoje dalyvaus visi iki lapkričio 15 d.. akcijos draugo, karjeros portalo „CV.lt“ interneto svetainėje paskelbę savo gyvenimo aprašymus. Burtų keliu atrinktiems 40 akcijos dalyvių bus suteikta dar daugiau galimybių lavintis ir didinti patrauklumą darbdaviams išklausant nuotolinius kursus, kuriuos dovanoja akcijos rėmėjai – tarptautinė nuotolinio mokymo bendrovė „International Correspondence Course” ir tarptautinė e-programų ir savarankiško mokymosi kursų kompanija „LearnKey“.

 

 

Informacijos šaltinis: www.vtv.lt