Bedarbiai nemokamai galės dalyvauti kompiuterinio raštingumo kursuose

Žinių visuomenės plėtrą skatinanti asociacija „LĮA“ („Langas į ateitį“) vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ ir planuoja su informacinėmis komunikacinėmis technologijomis supažindinti 16 tūkst. suaugusiųjų Lietuvos gyventojų bei juos išmokyti naudotis elektroninėmis paslaugomis.

 

Net 9 tūkst. projekto tikslinės auditorijos yra darbo ieškantys asmenys, registruoti Lietuvos darbo biržoje. Pusė projekto dalyvių – vyresni kaip 45 metų amžiaus iš šių Lietuvos teritorijų: Akmenės, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Lazdijų, Mažeikių, Pasvalio, Rokiškio, Skuodo, Šalčininkų, Švenčionių rajonų, Druskininkų savivaldybės, Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Utenos, Mažeikių, Visagino, taip pat Vilniaus ir Klaipėdos miestų.

 

Šių teritorijų bedarbiai, norintys nemokamai dalyvauti  kompiuterinio raštingumo kursuose,  nuo 2011 m. sausio 3 d. kviečiami  kreiptis į savo konsultantą darbo biržoje, kuris vykdys darbuotojų registraciją į grupes ir suteiks reikiamą informaciją.

 

Kursų medžiagą sudaro:

1. Pažintis su asmeniniu kompiuteriu;

2. Informacijos tvarkymas, dokumentų kūrimas;

3. Interneto ir el. pašto pagrindai;

4. Naršymas internete ir informacijos paieška;

5. Elektroninės paslaugos:

5.1. Nuotolinis mokymasis;

5.2. El. bankininkystė;

5.3. El. valdžia;

5.4. Sodros paslaugos;

5.5. El. sveikata;

5.6. El. prekyba;

5.7. VMI paslaugos;

5.8. El. laisvalaikis ir kt.

 

Pagal www.ldb.lt