Daugiausia darbo pasiūlymų - tarptautinio krovinių transporto priemonės vairuotojams

Starting Kovo 8, 2010 - Ending Balandžio 8, 2010 Expired

Pastaruoju metu Lietuvos darbo biržos internetinėje duomenų bazėje daugiausia darbo pasiūlymų registruota tarptautinio krovinių transporto priemonės vairuotojams.

Sudarydamos sąlygas ieškantiems darbo asmenims ir darbdaviams geriau susipažinti ir išsiaiškinti jų poreikius bei galimybes, teritorinės darbo biržos organizuoja darbo muges. Deja, dažnai mugės metu išryškėja skirtingi abiejų pusių lūkesčiai, keliami sunkiai suderinami reikalavimai. 
Vienoje iš paskutinių 2010 m. sausio mėnesį Vilniaus darbo biržoje organizuotų darbo mugėje dalyvavo trys darbdaviai, kuriems reikalingi tarptautinio krovinių transporto priemonės vairuotojai. Į mugę susirinko 23 ieškantys darbo vairuotojai. Darbdaviai supažindino pretendentus su darbo sąlygomis, darbo užmokesčiu. Darbo trukmė komandiruotėse – 2-3 mėn. Visų darbdavių siūlomas maksimalus darbo užmokestis siekė iki 3,5 tūkst. Dauguma ieškančiųjų darbo vairuotojų išsakė nuomonę, kad tai yra per mažas darbo užmokestis, nes daug pinigų išleidžiama gyvenant komandiruotėse. Vieno iš trijų darbdavių darbo pasiūlymas netiko nei vienam darbo mugėje dalyvavusiam bedarbiui, nes buvo keliamas reikalavimas turėti Kazachijos ir Uzbekijos šalių vizas. Darbdaviui palankiau priimti Baltarusijos piliečius, kuriems kaip NVS šalių gyventojams vizų nereikia. 
Po šios mugės įsidarbins tik du darbo mugėje dalyvavę asmenys, kiti po pokalbio su darbdaviais atsisakė dėl netenkinančio atlygio ar kitų darbo sąlygų. Keletas pretendentų turi pažeidimų ankstesnėse darbovietėse, todėl darbdavys jų paslaugų atsisakė. 
Lietuvos darbo birža ne kartą tarėsi su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kaip geriau spręsti kylančias problemas. Aptarti, kaip dabartiniu metu, esant aukštam nedarbui, pirmiausia įdarbinti Lietuvos darbo biržoje registruotus darbo ieškančius vairuotojus, susitikimui su darbo birža buvo pakviesta vairuotojų profsąjunga. 

 

www.ldb.lt