Senos statybos namai, butai, kotedžai ar kitokie būstai neretai susiduria su problemomis, kurios susijusios su drėgme, maža izoliacija – tai pelėsis, nemalonus kvapas, drėgmės perteklius, šiltnamio efektas. Anksčiau nebuvo investuojama į vėdinimo sistemas ar visišką namo izoliaciją. Dėl šios priežasties dabar specialistai vieningai pataria, jog be vedinimo sistemos, namas negali būti sveika patalpa žmonėms gyventi. Rekuperacinės sistemos yra puiki išeitis naujiems, gerai izoliuotiems namams, kuriems reikia geros vėdinimo sistemos, kuri taupo energiją.

Tinkamos rekuperacinės sistemos gali būti parenkamos tik gero specialisto, kuris apie jas nusimano ir gali padėti pritaikyti sistemą individualiam namui. Dažniausiai pirmas žingsnis būna užsakovo prašymas įrengti rekuperatorių ir namo projekto parodymas, kad būtų galima nuspręsti kokia rekuperacinė sistema būtų geriausias variantas vertinant namo tūrį.

Labai svarbus kriterijus yra ir energijos suvartojimas – rekuperacinės sistemos galingumas ir veikimas. Tai turi būti tinkamas jūsų namo dydžiui galingumas, kuris nebus per mažas, nes kitaip nejausite jokio efekto. Taip pat labai svarbu, kad šio įrenginio skleidžiami garsai nebūtų per dideli, nes gali trukdyti tiek jus, tiek kaimynus. Vietą, kurioje bus įrengiamas rekuperatorius patartina rinktis protingai, tai gali būti sandėlis, garažas ar katilinė.

Norintiems sutaupyti vietos galima rinktis iš mažesnių rekuperatorių, kurie taupo vietą. Žinoma, tokios rekuperacinės sistemos nebus efektyvesnės ar tylesnės, jos, galimai, savo funkciją atliks ne taip galingai, tačiau jie turi savų privalumu ir tai yra kaina ir kompaktiškumas. Rasti sau tinkamą rekuperacinę sistemą galima - https://www.plumbera.lt/.

Yra du rekuperatorių tipai. Pavyzdžiui, plokštelinės rekupracinės sistemos, kai kuriems atrodo, kad visiškai netinka tokiame klimate, kokiame dabar gyvename. Taip yra todėl, kad žiemos metu šilumokaičiai greitai apledėja, bet tam, kad nuo to apsisaugotume, galima pastatyti elektrinį teną. Žinoma, tuomet didžiulis minusas yra tas, kad atsiranda papildomų elektros sąnaudų. Rotacinės rekuperacinės sistemos yra efektyvesnės ir turi geresnį naudingumo koeficientą. Taip pat šių sistemų šalčio grąžinimas yra geresnis, o tai garantuoja, kad vasaros metu galėsite pasimėgauti ir vėsesniu, gaivesniu oru bei kondicionuojančiomis įrenginio savybėmis.

3877610cookie-checkNaudinga informacija apie rekuperatorius