Jau vien pats klausimas gali išduoti, jog tai kažkokiu būdu apdirbta mediena. Ir daugelis nesunkiai atsakytų, jog toks produktas yra gerokai atsparesnis aplinkoms sąlygoms, negu tas, kuris nebuvo apdirbtas. Aišku, impregnuota mediena gali būti keliais skirtingai būdais, tačiau iš principo jie panašūs naudojamomis medžiagomis, kurios vienu atveju padengia medį, o kitu užpildo jį. Tai ypač svarbu, jeigu medis turės tiesioginį sąlytį su aplinka, bus veikiamas drėgmės. Kadangi tokiomis sąlygomis jo tarnavimo laikas yra ypač trumpas, o norint jį prailginti impregnavimas tiesiog neišvengiamas. Taip pat jis aktualus ir svarbioms medinėms konstrukcijoms, kurios nebūtinai yra veikiamos aplinkos, tačiau siekiama maksimaliai prailginti jų tarnavimo laiką.

Natūralu, jog impregnuota mediena Senukai prekybos centre bus brangesnė už paprastus medžio gaminius. O vakuuminiu būdu impregnuota mediena kaina kitus produktus lenks dar smarkiau. Tačiau šioje vietoje labai svarbu suprasti, jog toks skirtumas yra ne šiaip sau. Kadangi pastaruoju būdu apdirbtas medis gali tarnauti net keletą kartų ilgiau lyginant su neapdirbtu jo gaminiu. Todėl jis bus nepakeičiamas kažką įrenginėjant lauke arba siekiant ilgiausio tarnavimo laiko.

Kokios medžiagos geriausios terasos konstrukcijai?

Kai kuriais atvejai terasa yra įrenginėjama jau statant namą ir tampa savotiška jos dalimi, tuomet neretai būna naudojamos ir tos pačios medžiagos. Tačiau žymiai dažnesnis variantas yra kuomet žmonės įsirenginėja terasą jau pasistatę būstą. Vienas iš populiariausių konstrukcijos elementų yra impregnuota mediena terasai. Tai natūrali konstrukcija, kuri lengvai montuojama, o ir savo išvaizda yra tikrai patraukli. O jeigu ne impregnuota mediena, tuomet antras dažniausias pasirinkimas būtų jau metalinės konstrukcijos. Jos pasižymi gerokai didesniu atsparumu aplinkos poveikiui, negu medis. Tad labai tikėtina, kad ir jų gyvavimo laikas bus žymiai ilgesnis.

Kur parduodama impregnuota mediena?

Turėtumėte rasti tokius gaminius įprastose statybinių medžiagų parduotuvėse, tačiau neretu atveju ten pasirinkimas gali būti pakankamai nedidelis ir rimtesniam projektui jo tikrai nepakaks. Tuomet galima pasinaudoti internetu ir paieškos lange suvesti, pavyzdžiui, parduodama impregnuota mediena Klaipėda arba tiesiog impregnuota mediena Šiauliai. Paieška turėtų būti atitinkama jūsų miestui, tad kauniečiams bus aktuali impregnuota mediena Kaunas. Aišku, mažesniuose miesteliuose specializuotų parduotuvių gali ir nebūti, tuomet lieka du variantai. Vienas yra ieškoti prekybos vietos artimiausiame didesniame mieste, o kitas – ieškoti bet kuriame mieste arba bendrai visoje Lietuvoje ir tartis dėl pristatymo. Nemaža dalis įmonių gali pasiūlyti tokią paslaugą, tad problemų kilti tikrai neturėtų.

Obliuota impregnuota mediena – optimaliausias variantas

Žinoma, visuomet galima pirkti visiškai neapdirbtą medį ir tuomet jau patiems užsiimti visais darbais. Tačiau tikrai ne visi nori tą daryti ir ne visi turi tam sąlygas. Tokiu atveju geriausia rinktis maksimaliai naudojimui paruoštą gaminį. Ypač tai svarbu, kai pirkinys yra impregnuota mediena, kadangi kai kuriais atvejais papildomai jos apdirbti netgi nerekomenduojama. Kadangi, pavyzdžiui, ją nuobliavus ar nušlifavus gali gerokai sumažėti jos atsparumas, kurį suteikia impregnantas. Nebent planuojate dar kažkuo papildomai vėliau padengti gaminį, kas galėtų jį apsaugoti nuo drėgmės ir kitų nepalankių sąlygų.

3878430cookie-checkKas yra impregnuota mediena?