Nutarus statytis nuosavą namą, reikia pasidomėti ir suprasti labai daug dalykų, kurie yra susiję su statybų procesu. Kad viską suprasti, tenka tikrai daug skaitinėti internete, ypač jei statybos nėra sritis, kurią gerai išmanote. Reikia žinoti ir kokie vienokios ar kitokios medžiagos privalumai, minusai, koks stogas tinkamas ir koks tarnaus per trumpai. Daugelis klausimų iškyla, nes norisi ne tik kaip įmanoma kokybiškiau pasistatyti namą, bet ir neišleisti daugiau nei numatėte. Taigi, specialistai dalinasi patarimais, kurie labai praverčia prieš pradedant statybas.

Daugeliui, pirmiausia, iškyla klausimas kaip pasistatyti pigų namą, bet niekas nenori tiesiog pigaus ir nekokybiško. Namo statyba tikrai yra brangus malonumas, todėl vienaip ar kitaip norint kokybės reikės mokėti didesnius pinigus. Jeigu labai norisi sutaupyti, tai tikrai įmanoma, bet tam yra sąlygos. Žinoma, sutaupyti galima ir nemontuojant langų ar durų, na, bet puikiai suvokiama, kad namui plastikiniai langai yra reikalingi ir su plėvele užkaltais langais negyvensi kokybiško gyvenimo. Tačiau sutaupyti galima renkantis praktiškumą. Vienas iš tokių būdų yra namas iki 80 kvadratinių metrų, kuriame gali neblogai gyventi nedidelė šeima. Taip nereikės ilgai laukti statybų leidimo, o namo projektas bus daug lengvesnis ir greitai pastatomas – sumažės ir reikalingų medžiagų kiekis, todėl smarkiai keičiasi ir kaina. Plastikiniai langai taip pat derinami prie namo dydžio, tad už mažesnius ar mažesnį kiekį langų sumokėsite mažiau. Dailių langų variantų rasite - https://www.tikslangai.lt/.  Dabar tokie namai itin populiarūs, tačiau kai kuriems 80 kvadratinių metrų gali ir neužtekti, todėl šis taupus variantas tinka tikrai ne visiems.

Sutaupyti galima apgalvojant ir tai kelių aukštų namą statysite. Visgi viskas kainuoja, tad kai kurie variantai jums gali pasirodyti praktiškesni bandant apskaičiuoti kiek jums viskas atsieitų. Vieno aukšto namas reiškia, kad nereikės laiptų, kurie yra tikrai labai brangūs palyginus kitas paslaugas. Taip pat lengviau padaroma apdaila ir nebūtinai reikia perdangos, kuri kainuoja papildomai. Taip pat gali prireikti ir mažiau langų, na, o plastikiniai langai irgi kainuoja. Žinoma, viskas priklauso nuo išplanavimo, kartais jų reikia vieno aukšto namui net daugiau. Dviaukščio namo privalumas yra tai, kad reikia mažiau ploto pamatų ir stogo, o tai irgi turi įtakos kainai. Taigi, reikia viską atsakingai skaičiuoti ir tuomet spręsti ką pasirinkti jums bus pigiausia.

3878280cookie-checkSvarbi informacija, kuri pravers besistatantiems namus