Viena populiariausių teisinių formų Lietuvoje yra uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Tai yra bene palankiausia teisinė forma verslui kurti ir plėtoti. UAB įsteigimas yra pasiekiamas tiek fiziniams asmenims, tiek įmonėms, o bendrovės kapitalas yra padalintas į dalis, vadinamas akcijomis. Jas galima pirkti, parduoti, dovanoti ir net įkeisti. Tad, nors pradžioje dažnai svarstoma kas tinkamiausia: AB steigimas, MB steigimas ar UAB steigimas, praktika rodo, jog dažniausiai pasirenkama UAB steigimas. Nuo ko pradėti? Kokie yra UAB steigimo reikalavimai? Ką apima UAB veikla?

Visi šie klausimai, ypač jeigu esate verslo kūrime naujokas, kelia daug sumaišties, neretai net panikos jausmą, jog gali nepavykti įgyvendinti savo svajones. Pirmiausia dera nusiraminti ir atsigręžti į profesionalų pagalbą. UAB steigimas Kaunas, UAB steigimas Vilnius, UAB steigimas Alytus ar net kitas mažesnis miestas – visos tokios paieškos jums nesunkiai leis surasti internete teisininkų, buhalterijos specialistų ir kitų reikalingų konsultantų komandą, kuri pasirūpins visais klausimais, susijusiais su UAB steigimu. Profesionalus darbas leis visus reikiamus etapus atlikti greitai ir efektyviai, tad ir tikriausiai iš pradžių gąsdinantis klausimas įmonės steigimas kaina galiausiai pasirodys visai nešokiruojantis.

Kalbant apie piniginius reikalus, dažnai tenka išgirsti: koks gi yra minimalus UAB direktoriaus atlyginimas? Turėtumėte žinoti, jog bendrovės vadovo mėnesinę algą nustato valdyba, kuri vadovaujasi visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu. Tad, tai gali būti gana skirtingi skaičiai, kuriuos įtakoja akcininkų skaičius, įstatinio kapitalo dydis ir netgi preliminarios verslo plėtros ir pelno didėjimo greičio galimybės.

Dar vienas, ne ką mažiau populiarus būdas kurti verslą – UAB pirkimas ar UAB pardavimas. Tai itin greitas kelias, jeigu norite kuo greičiau pradėti vystyti savo verslą. Tačiau, prieš perkant UAB, privalu išsiaiškinti, kodėl įmonė parduodama ir įvertinti patį pardavėją, t.y. jo reputaciją, patirtį verslo srityje, kitų turimų įmonių veiklą ir jų sėkmę. Patikimiausias būdas – pirkti iš įmonių pardavimu besiverčiančių kompanijų, kurios paprastai sutvarko visus reikiamus dokumentus ir konsultuoja visais įmanomais klausimais. Beje, tai yra labai populiarus verslo pradėjimo planas, jeigu jus domina statybos įmonės steigimas. Statybos verslą planojantys verslininkai itin dažnai pasirenka nupirkti jau įkurtą įmonę.

Jeigu nutarėte pakeisti savo verslo sritį ir jums svarbu jau turimos UAB pardavimas, taip pat kreipkitės į minėtas įmonių pardavimu ir pirkimu besiverčiančias kompanijas. Jų profesionalios žinios ir reikiama ilgametė patirtis leis visus etapus praeiti sklandžiai, taupant laiką ir pinigus. Sutaupytas lėšas galėsite skirti naujos veiklos steigimui ir plėtojimui.

Įmonės steigimo reikaluose mažai patirtiems turintiems fiziniams asmenims ar net įmonėms tikriausiai gali būti sunku susivokti, kodėl vienas ar kitas steigiamos bendrovės statusas yra priimtinesnis. Todėl mes pateiksime kokiais privalumais gali pasigirti UAB steigimas:

  • Pagrindinis UAB privalumas – nesudėtinga registravimo procedūra.

  • Jeigu verslas nepasiseka, akcininkas rizikuoja tik ta turto dalimi, kurią įnešė į UAB. Jo asmeninis turtas lieka apsaugotas.

  • Lengva galimybė pasitraukti iš verslo, perleidžiant akcijas kitiems akcininkams arba parduodant savo dalį.

  • UAB mokestinės lengvatos. Jeigu įmonės darbuotojų skaičius neviršija 10, taikomas 5 proc. pelno mokesčio tarifas vietoj įprasto 15 proc. tarifo.

  • Verslo pasaulyje UAB laikoma prestižine verslo forma, o tai garantuoja solidumo įspūdį verslo aplinkoje ir išankstinę gerą reputaciją.

3877340cookie-checkUAB steigimas: lengva ir prestižinė verslo forma