saulės akiniaiGeri saulės akiniai visuomet bus puiki apsauga ne tik itin kaitrių saulės spindulių, bet visokiausių gamtoje esančių nešvarumų. Šis aksesuaras turi dvejopą paskirtį. Tai puiki akių apsauga ir, tuo pačiu, itin originali aprangos ir bendro įvaizdžio paįvairinimo detalė. Pradėkime nuo pastarosios pusės.

Nors saulės akiniai nešiojami bet kuriuo metų sezonu, visgi, populiariausi jie tampa šiltuoju metų laiku. 2020-ųjų vasara dar tik ateityje, tad galvodami apie akinius vasarai, pasidomėkime, kokie saulės akiniai buvo madingi 2019-aisias. Tiek akiniai nuo saulės vyrams 2019, tiek saulės akiniai moterims 2019 metais buvo labai įvairūs. Paminėsime pačius populiariausius:

  • Labai ploni katės akių formos saulės akiniai. 2019 metais mažėjo šių saulės akinių plotis ir aukštis, tačiau išryškėjo pati forma. Akinių kampai kilo aukštyn, tad patys akiniai pasidarė gerokai išraiškingesni.
  • Ilgo stačiakampio formos saulės akiniai. Šiems akiniams yra būdingas plastikinis rėmelis, ryškesnės spalvos ir puošnios detalės. Beje, tokio stiliaus akiniai buvo labai madingi praeito šimtmečio pabaigoje. Jų mada vėl su trenksmu sugrįžta.
  • Ypač didelis skydas nuo saulės. Tai skydo formos dideli saulės akiniai, primenantys sportinio stiliaus saulės akinius. Jiems yra būdinga tiesi viršutinė linija ir labai plonas rėmelis. Jis laiko vientisą akinių lęšį.
  • Jokio rėmo neturintys saulės akiniai. Jų lęšių nelaiko joks rėmelis, tik atrama ant nosies ir akinių auselės.
  • Dideli retro stiliaus saulės akiniai. Jie paprastai dengia antakius ir didelę dalį veido. Tai atsvara kai kuriems praeitų metų sumažėjusiems akinių modeliams.
  • Ovalo formos akiniai. Ovalo forma gali būti taisyklinga, kiaušinio formos ar net smailėjanti.
  • Kvadratiniai dideli saulės akiniai. Rėmelio forma gali būti labai griežta, kampuota arba suapvalinta.

Kaip matote, saulės akinių pasirinkimas tikrai didelis. Tad ir šią vasarą turėsite iš ko rinktis. Tikriausiai norėsite įsigyti keleto stilių saulės akinius. Tuomet rekomenduojama pasirinkti vieną gamintojo vardą. Tokiu būdų jums nereiks blaškytis tarp įvairių optikos parduotuvių ir akinių gamintojų. Vienas garsiausių saulės akinių gamintojų – Ray Ban. Akiniai nuo saulės Ray Ban stiprūs tuo, jog visuose jų modeliuose dera originalumas, išskirtinumas ir, tuo pačiu, klasika.

Dabar pažvelkime į akinius iš sveikatos pusės. Akiniai nuo saulės nešiojantiems korekcinius akinius gali skirtis nuo akinių regėjimo sutrikimų neturintiems žmonėms. Gera žinia ta, jog šiomis dienomis beveik visus regos sutrikimus galima koreguoti saulės akiniais. Tik jūs pirmiausia turite ne pradėti naršyti parduotuvių puslapiuose, o pasitarti su specialistais. Jie parinks tokius, kurie, visai nesvarbu, ar naudosite skaitymo, ar žiūrėjimo į tolį, ar daugiafunkcius akinius – jų lęšiai reikiamu atveju taps patikimais saulės akinių lęšiais.

Vis populiaresni tampa akiniai nuo saulės su dioptrijomis. Šis aksesuaras labai naudingas vairuojantiems. Nes vienu metu puikiai matysite kelią ir visas jame esančias detales, ir, tuo pačiu, padidintos dioptrijos puikiai saugos akis nuo saulės spindulių, pliekiančių per automobilio langą.

Kalbant apie saulės akinius, reiktų nepamiršti ir vaikų. Šiuo atveju, vėl gi, praverstų specialisto konsultacija. Ypač tai aktualu jeigu vaikas turi regėjimo sutrikimų. Ne viename optikos salone rasite ne tik tinkamus saulės akinius savo mažyliui, bet ir tuoj pat sulauksite tinkamos konsultacijos. Norime tik pabrėžti, jog saulės akinius galima įsigyti jau 8-9 mėnesių mažyliui.

Galiausiai paminėsime akinių klipsus nuo saulės. Tai puiki išeitis žmonėms, kurie nešioja korekcinius akinius ir nori apsisaugoti nuo UV spindulių, tačiau negali nešioti tik saulės akinių. Klipsai prie korekcinių akinių gali būti tvirtinami labai įvairiai: laikikliais iš viršaus, šonų arba pritvirtinami prie akių rėmelių spyruokle. Jeigu jums reikia akinių nuo saulės klipsų, jų dizainą ir pritvirtinimo būdą tikrai galėsite išsirinkti iš plataus pasiūlymo asortimento tiek optikos salonuose, tiek internetinėse optikos parduotuvėse.

3875400cookie-checkSaulės akiniai: mados tendencijos ir saugumas