Tinkama motyvacija ir atkaklumas – sėkmingos darbo paieškos sąlyga

Pabaigti mokyklą, įgyti profesiją, susirasti darbą – trys pagrindinės karjeros projektavimo sąlygos, su kuriomis susiduria kiekvienas. Daugelis jaunų žmonių, neseniai baigusių mokslus universitetuose, kolegijose ar profesinėse mokyklose, mano, kad susirasti darbą nesudėtinga, tačiau, pajutę pirmuosius sunkumus, dažnai nusivilia.

Verta atminti, kad kelias į darbo rinką nėra greitas ir ypatingai lengvas, todėl geriau neieškoti laimingo bilieto, o tiesiog žengti bent mažą žingsnelį savo tikslo link. Nelaukite, o pradėkite veikti!

Motyvacija veiklai suteikia prasmę ir kryptį. Tai vidinis impulsas, noras patenkinti nepatenkintus poreikius, tai valia siekti. Tam,kad atsirastų motyvacija ieškotis darbo, visų pirma reikia suvokti, kokią naudą žmogus gali gauti dirbdamas, kitaip tariant reikia turėti tikslą. Privalu aiškiai žinoti, ko nori, norėti dirbti, suvokti, ką vertingo galėtum duoti darbdaviui, pasitikėti savo jėgomis, tikėti ir drąsiai veikti. Tik dirbdamas ir kurdamas žmogus įgyja teisę priimti sprendimus, gali būti atsakingas už aibę veiklų, tobulėja, siekia karjeros, sulaukia pripažinimo ir jaučiasi svarbus bei vertingas.

Dar viena svarbi savybė ieškant darbo – atkaklumas. Tai -  žmogaus gebėjimas siekti užsibrėžtų tikslų. Šį gebėjimą turime kiekvienas nuo gimimo, tik ne daugelis jį ,,ištempiame“ į dienos šviesą. Atkakliais gimstame visi, o bejėgiais tampame. Todėl turime stengtis šį prislopintą atkaklumą atgaivinti. Vienas iš būtų kaip sustiprinti savo atkaklumą ieškant darbo – tai nuolatinis savęs ,,išmetimas“ iš komforto zonos. Stengtis tinkamai paruošti gyvenimo aprašymą, konsultuotis su darbo biržos specialistais, kuo dažniau eiti į pokalbius dėl darbo, nebijoti tiesiogiai prisistatyti darbdaviui, prašyti jo darbo ar sulaukti neigiamo atsakymo.

Galima pradėti nuo apsilankymo darbo biržoje, tinkamo gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško parengimo. Toliau – tinkamas prisistatymas darbdaviui, pasirengimas pirmajam susitikimui. Na ir pirmoji darbo  diena, pirmasis iššūkis, pirmoji sėkmingai įvykdyta užduotis. Tai – tik profesinės karjeros pradžia.

Mokykimės atgaivinti atkaklumą, ugdykime valią ir siekime užsibrėžtų tikslų. Nenuleiskime rankų nesėkmės atveju, „svajonių darbas“ tikrai yra ir verta jį rasti. Anot aktoriaus V. Šapranausko, „tik tada, kai darbas tampa pomėgiu, kiekvieną darbo dieną pradedi su šypsena“.
 

Straipsnį parengė: Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vyr. specialistė Gintarė Jančiūtė – Laurušonė