Aišku, tai nėra įrenginys, be kurio gyventi ir išgyventi būtų neįmanoma. Tačiau pastaruoju metu tokie mini rekuperatoriai sparčiai populiarėja ir yra naudojami vis dažniau. Tad to tikrai negalima būtų pavadinti atsitiktinumu, kadangi dauguma žmonių gerai įsivertina daikto poreikį dar prieš jį įsigydami. Ypač renkantis brangesnius ir didesnius pirkinius. Tai nėra visiška naujovė rinkoje, tačiau seniau kažkokios alternatyvos lubinis mini rekuperatorius neturėjo. Tiesa, jo poreikis taip pat buvo mažesnis, kadangi dauguma namų nebuvo pakankamai sandarūs ir juose vykdavo natūralus vėdinimas. Tačiau tuo pačiu metu buvo prarandama ir nemažai šilumos. Tai ir yra pagrindinės priežastys, kodėl atsirado tokio įrenginio poreikis ir kodėl dauguma teigia, jog jį turėti tikrai verta.

Šis įrenginys bus reikalingiausias mažiausią vėdinimą turinčioms patalpoms arba ten, kur praleidžiame daugiausiai laiko. Todėl mini rekuperatorius voniai jau yra įrengtas pas daugumą, kadangi šioje patalpoje praverti langą ir taip ją pravėdinti neįmanoma. Nebent gyvenate ne standartiniame bute arba tokią galimybę įsirengėte nuosavame name. Kita patalpa, kurioje dažniausiai naudojami mini rekuperatoriai yra miegamasis. Kadangi būtent ten namuose praleidžiate didžiausią laiko dalį. Per kurį iškvėpuojama nemažai oro, o jo trūkumas ne tik neleis normaliai pailsėti, bet ir ilgainiui sukels diskomfortą. Todėl labai svarbu geras vėdinimas. Aišku, tą galima užtikrinti pravėrus langą, tačiau ne visuomet tai yra geriausia išeitis. Kadangi tuomet girdėsis nemažai pašalinių garsų, ypač gyvenant netoli gatvės arba miesto centre. Taip pat pro atvirą langą bus prarasta nemažai šilumos. Vasaros metu tai nedaug ką keičia, tačiau žiemą tai gali lemti gerokai padidėjusias šildymo išlaidas. To išvengti padėtų mini rekuperatorius su pašildymu.

Mini rekuperatoriai ir į ką atkreipti dėmesį renkantis

https://www.e-nit.lt/vedinimas/mini-rekuperatoriai

Daugumai pavadinimas mini rekuperatorius mitsubishi electric vl-50s2-e nedaug ką sakys. Ypač tuomet, kai šalia stovės matysite kitą to paties gamintojo modelį, kuris savo išvaizda gali būti netgi identiškas. Todėl pasirinkimas gali būti pakankamai sudėtingas ir geriausiai jį palengvinti gali konsultantai. Jų ilgametė darbo patirtis ir žinios, kuo skiriasi vienokie ar kitokie mini rekuperatoriai gali padėti atrasti optimaliausią variantą. Aišku, galutinį sprendimą priimate jūs patys, bet tą padaryti yra žymiai lengviau jau turint reikiamą informaciją. Pavyzdžiui, mini rekuperatorius eco-fresh 07 ir mini rekuperatorius eco-fresh 01 lux (su pašildymo funkcija) atrodo labai panašiai, tačiau jų kaina skiriasi pakankamai ryškiai. Ir taip yra dėl papildomo funkcionalumo, kurį turi vienas iš šių modelių. Savo tiesioginę funkciją jie abu atliks labai panašiai, tačiau šioje vietoje labai svarbu įsivertinti ar reikės jums tos papildomos funkcijos. Galbūt ją tikrai naudosite, tuomet nereikėtų taupyti, kadangi priešingu atveju vėliau galima gailėtis, bet nieko pakeisti jau neišeis. O jeigu žinote, jog jums to tikrai nereikia, tuomet galima rinktis pigesnį modelį ir taip sutaupyti.

Žinoma, mini rekuperatoriai Šauliai ar bet kuriame kitame mieste gali būti apžiūrimi ir gyvai parduotuvėje. Tačiau nemaža dalis jų yra parduodami internete. Kadangi ten taip pat galima gauti atsakymus į dominančius klausimus. Be to, internete lengviau palyginti skirtingas charakteristikas, kurias turi mini rekuperatoriai.

3878940cookie-checkMini rekuperatorius ar verta?