Medis natūraliai yra pakankamai šilta medžiaga, kuri niekuomet neįšals taip kaip, pavyzdžiui, plytelės. Tačiau kai kuriais atvejais žmonės nusprendžia įsirengti grindinį šildymą net ir tuomet, kai namuose bus ąžuolinės grindys. Aišku, toks variantas tikrai įmanomas, tačiau dar prieš išsirenkant konkretų gaminį reikėtų atkreipti dėmesį į jo charakteristikas. Kai kuriais atvejais būna nurodyta ar jis tinkamas grindiniam šildymui ar ne. Jeigu tokios informacijos nėra, vertėtų pasikonsultuoti su pardavėju. Labiausiai tokiai šilumai bus neatsparios medžio masyvo grindys. Todėl jas kaip variantą reikėtų atmesti, nebent produktas būtų pritaikytas tokioms sąlygoms. Tuomet geriausia rinktis iš kelių sluoksnių sudarytą medį. Dažniausiai jų būna 2 arba 3, jie žymiai geriau pakelia temperatūros bei drėgmės pokyčius. Todėl tiks ir tokiam atvejui.

Ąžuolinės grindys – vienas iš prabangiausių variantų

Praktiškai bet kurios medinės grindys Senukai parduotuvėje kainuos daugiau, negu kitų tipų danga. Tačiau gana ryškus kainos skirtumas pastebimas ir renkantis tarp skirtingų medžių rūšių. Tvirčiausios ir atitinkamai brangiausios yra kietmedžio grindų lentos. Būtent prie pastarųjų gali būti priskiriamas ir ąžuolas. Kurio išskirtinių savybių, tikriausiai, niekam pasakoti jau nereikia. Kadangi jis klasifikuojamas kaip patikimiausias medis. Todėl ir jo kaina bus atitinkama. Tad toks produktas jau bus ne pasirinkimas ne tik siekiant maksimalaus tarnavimo laiko. Tačiau ir norit prabangos, kurią gali suteikti ši natūrali medžiaga, kuri puikiai derės praktiškai prie bet kokio interjero.

Ar parketas vis dar populiarus?

Prieš keletą dešimtmečių ši danga buvo viena iš populiariausių ir dažniausiai sutinkama ne viename būste. Kai kuriuose jų ji yra išlikusi ir iki dabartinių dienų. Ypač jeigu buvo tinkamai prižiūrima. Tačiau šiandien tikrai retas įsirenginėdamas namus pasirenka tokį variantą. Pagrindinė to priežastis yra parketas kaina, kuri tikrai nemaža. Tą puikiai gali iliustruoti ir parduodamos medžio stilius grindys. Kur galiam rinktis iš gana gausaus natūralių medžiagų asortimento. Aišku, jų siūlomos ąžuolinės grindys pasižymi išskirtinai aukšta kaina, tačiau ir kiti gaminiai nėra labai pigūs. Ypač skirtumas akivaizdus juos lyginant laminuotomis lentomis arba dauguma kitų dangų. Be to medis reikalauja išskirtinės priežiūros, nėra atsparus drėgmei. O prie viso to dar reikėtų pridėti ir pakankamai sudėtingą jo montavimą. Taigi, žmonės įvertinę visus šiuos aspektus neretai pasirenka pigesnes alternatyvas. Tačiau negalima sakyti, jog parketas jau nėra perkamas bei montuojamas, jis tikrai vertinamas mėgstančiųjų natūralumą.

Kuo pasižymi geros grindys?

Gali susidaryti įspūdis, jog kad ir kokią dangą pasirinksime, ji bus pakankamai gera. Ir tokia tendencija iš tikrųjų yra. Žinoma, galima lyginti skirtingus produktus, jų savybes ir bandyti surasti patį geriausią variantą. Tačiau praktikoje beveik visi jie gali būti sėkmingai naudojami. Aišku, skirsis jų tarnavimo laikas. Tačiau dažniausiai jis bus pakankamas, kadangi dabar retas kuris galvoja apie vieną namų dizainą visam gyvenimui. Nors kai kurie teigia, jog ąžuolinės grindys yra pats geriausias pasirinkimas visiems laikams. Tačiau šiandien galime rasti joms alternatyvų, kurias atskirti nuo natūralaus medžio bus praktiškai neįmanoma.

https://gerosgrindys.lt/11-medines-grindys

3879280cookie-checkKokios turi būti medinės grindys šildomoms grindims?