Darbas užsienyje šiandien domina labai daug žmonių. Tačiau besidomintieji susiduria ir su įvairiais klausimais, į kuriuos ne visada paprasta rasti atsakymą. Taigi, dėmesį verta atkreipti į tai, kad kuo daugiau informacijos turėsite, tuo lengviau bus surasti atsakymą Vienas klausimų skamba taip: ar reikėtų susirasti darbą dar prieš išvykstant, ar vis tik jo paieškas reikėtų pradėti jau atvykus? Ko gero, svarbiausias dalykas yra tas, kad abu šie pasirinkimai turi tam tikrų privalumų. Taigi, būtų galima sakyti, jog, kad ir ką nuspręsite, tikrai neprašausite pro šalį. Kita vertus, svarbu būti susipažinus su šiais privalumais, tik tokiu atveju žinosite, kuris iš šių pasirinkimų yra jums naudingesnis.

Darbo paieškų, dar būnant Lietuvoje, privalumai

Taigi, pirmiausia pasidomėkime, kokių privalumų turi šis pasirinkimas. Bene ryškiausias – teikiamas saugumas. Kaip žinia, jei ieškau darbo užsienyje ir apsisprendimas išvykti dirbti svetur, į kiekvieno žmogaus gyvenimą įneša ir nemažai sumaišties Vis dėlto jei dar būdami Lietuvoje surasite darbą, jausitės saugesni, tad patirsite mažiau streso

Tačiau ir tai dar ne viskas – dėmesį verta atkreipti į tai, kad šis pasirinkimas užtikrina, kad į užsienį galite išvykti likus vos kelioms dienoms iki darbo pradžios Kitais žodžiais tariant, vos tik atvykę, iš karto pradėsite dirbti, taigi ir pajamos bus garantuotos

Darbo paieškų jau atvykus privalumai

Ne paslaptis, kad labai dažnai norintieji dirbti, visų pirma dažniausiai kviečiami į darbo pokalbius. Vis tik, jei darbo ieškosite dar būdami Lietuvoje, tai sudalyvauti darbo pokalbyje negalėsite (nebent nuolatiniu būdu, tačiau tokį sprendimą taiko nedidelė dalis darbdavių). Tuo tarpu pradėję darbo paieškas po atvykimo, jau galėsite dalyvauti darbo pokalbiuose ir tokiu būdu padidinti savo galimybes gauti darbą. Be to, dalyvaudami pokalbyje, iš patys galėsite užduotis rūpimus klausimus bei gauti daugiau informacijos.

Taigi, kaip matyti, tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi privalumų. Tad jums belieka tik nuspręsti, kurie iš jų jums atrodo svarbesni. 

Bet kuriuo atveju svarbu prisiminti, kad darbo paieškos yra rimtas ir atsakingas procesas. Taigi, kuo atsakingiau į tai žiūrėsite, tuo geresnių rezultatų pasieksite, t.y., greičiau rasite patinkantį darbą.

3873470cookie-checkDarbas užsienyje: ieškoti darbo dar prieš išvykstant ar jau atvykus?